Інструкція до препарату

Беладони екстракт (ExtractumBelladonnae)

Загальна характеристика:

 

міжнародна та хімічна назва: Extractum Belladonnae.

основні фізико-хімічні властивості:супозиторіївід білого з кремоватим відтінком до світло-жовтого з коричневим відтінкомкольору, з незначними вкрапленнями.

склад: беладони екстракт густий спиртовий,1,5 % алкалоїдів - 0,00023 г,

фенол – 0,0014 г;

допоміжні речовини: твердий жир.

 

Форма випуску. Супозиторії.

 

Фармакологічна група. Холінолітичний(спазмолітичний) засіб. Код АТС С05А Х03.

 

Фармакологічні властивості. Супозиторії з екстрактомбеладони виявляють знеболювальну, протизапальну та спазмолітичну дію – усуваютьспазм мускулатури кишечнику; зменшує секрецію шлунково-кишкових залоз; зменшуєперистальтику кишечнику.

Фармакокінетика. При введенні супозиторія в прямукишку ефект препарату проявляється через 15-90 хвилин. Тривалість резорбційноїдії алкалоїдів коливається від 2 до 6 годин.

 

Показання до застосування. Препарат застосовують пригеморої та тріщинах заднього проходу.

 

Спосіб застосування. Супозиторій з екстрактомбеладони вводять ректально. Застосовують по 1 супозиторії 2-3 рази в день.

 

Побічна дія. При підвищеній чутливостіабо передозуванні супозиторій з екстрактом беладони можливі сухість у роті,серцебиття, атонія кишечнику, розширення зіниць. У цих випадках прийомпрепарату слід припинити. При отруєнні розвивається делірій з психомоторнимзбудженням, що потребує спеціальної терапії.

 

Протипоказання. Препарат протипоказаний приглаукомі та аденомі передміхурової залози.

 

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Екстрактбеладони зменшує або припиняє дію м-холіноміметиків, антихолінестеразних речовин.Потенціює аритмогенну дію інгибіторів МАО, серцевих гликозидів, клофеліна,холінолітичні властивості хінідина, новокаїнаміда, ефекти барбітуратів,адреноміметиків, антигістамінних препаратів, транквілізаторів. З ацетатомсвинцю, солями кальцію, таніном, настоянкою конвалії утворює осадки.

 

Особливості застосування. З обережністю застосовуютьу пацієнтів з поліневропатією, гіпертиреозом, ІХС, хронічною серцевоюнедостатністю, захворюванням нирок. Не рекомендується тривале застосування при жовчнокам’янійхворобі та нефролітіазі.

 

Умови та термін зберігання. Зберігають в сухому,захищеному від світла місці при

температурі від 8 °С до 15 °С. Термін придатності –2 роки.